Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi

Ömrünün bir devrinde boyun ağrısından yakınmayan insan epeyce azdır. Boyun ağrıları, boyun omurgasını oluşturan kemiklerin, eklemlerin, omurların ortasında yer alan disklerin ve omurga etrafındaki kas ve bağların bozukluğu sonucu oluşur.
Boyun fıtığı hastalığında ağrı birtakım yalnızca ensededir. Birtakım olgularda ise enseden başa, sırta, kollara ve hatta göğüse yanlışsız yayılabilir. Sıklıkla hastanın boyun hareketlerinde kısıtlılık oluşur. Kola ve ele yayılan uyuşmalar, ellerde güçsüzlük hissi, baş dönmesi, sersemlik hissi sık lisana getirilen yakınmalardır.
Boyun ağrısına yol açan hastalıklar çok çeşitlidir:
Boyun fıtığı, disk dejenerasyonu, boyun omurgasında artroz (kireçlenme), miyofasyal ağrı sendromları, tekrarlayan gerilime bağlı zedelenme sonucu gelişen ağrılar. Tekrarlayan aktivitelerde bulunma makûs konum ve ruhsal gerilim ile birleşince “aşırı kullanmaya bağlı zedelenme” tablosunu ortaya çıkarır. Uzun müddet başın öne eğilerek yahut çok üst kaldırılarak çalışılması kas yorgunluğu ve kas kısalmasına yol açarak boyun ve sırt ağrısına neden olur. Çalışma şartları ve bilgisayar kullanımının artması nedeniyle sık karşılaşılmaktadır.
Boyun fıtığı:
Omurgayı oluşturan kemiklerin ortasındaki diskin vakitle zayıflamasıyla disk içeriği dışarıya gerçek fırlar. Fıtıklaşma sonucu hudut kökü ya da omuriliğin üzerine baskı oluşabilir. Hudut kökü sıkışması ile kola ve ele yayılan şiddetli ve yanıcı ağrı, uyuşma, karıncalanma, ileri olgularda da el yahut kolda kas güçsüzlüğü görülebilir.
Boyun fıtığı Tedavisi: Ameliyatsız boyun fıtığı Tedavisi
Hastalıklar tedavisinde, temel semptomları (belirtiler) değil, hastalığın nedeni ni bularak tedavi programları oluşturmak ve gerçek tedavi teknikler geliştirmektir….
Birden fazla boyun fıtığı ameliyat dışı doğal prosedürlerle uygunlaşması mümkündür.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir